22 lipca

Co ma zrobić frankowicz?

0  comments

 

Znajdź specjalistę, który Ci pomoże

Pierwsza rzecz to znaleźć specjalistę, który przeczyta umowę, którą zawarłeś, i który powie Ci, czy ta umowa powiada pewne zapisy abuzywne i czy nadaje się ona do tego, żeby pójść z nią do sądu i coś uzyskać w tym sądzie. Ponadto taka osoba wyliczy Twoje roszczenia, powie Ci, czy warto, bo przecież pójście do sądu to czas, emocje, nerwy i również koszty. Dlatego musi Ci się to opłacać.

Kiedy będziesz miał już taki bardzo jasny obraz sytuacji, tego, co możesz uzyskać i jak duże jest prawdopodobieństwo, że wygrasz, a wierz mi, w dzisiejszych czasach jest ono bardzo duże przy określonych warunkach, to wtedy należy wybrać odpowiedniego pełnomocnika. I to jest chyba ważniejsza część dla Ciebie i tutaj powinieneś poświęcić troszkę więcej energii, dlatego że Twój pełnomocnik to jest osoba, która Cię w sądzie reprezentuje, która jest Twoim głosem, która przedstawia Twoje interesy. I to jest osoba, od której bardzo wiele zależy, w zasadzie zależy od niej sukces Twojego postępowania.

W Polsce obowiązuje zasada res iudicata – powaga rzeczy osądzonej. Jeśli raz zapadnie wyrok w Twojej sprawie, wyrok prawomocny, to nie będzie on podlegał już zmianie. Generalnie wybranie dobrego pełnomocnika, najlepszego na rynku czy też takiego, który będzie Ci odpowiadał i wygra Twoją sprawę, to jest dla Ciebie kluczowa rzecz. Dlatego że, tak jak zostało to powiedziane, wyrok nie będzie mógł być już poprawiony. W związku z powyższym proponuję, abyś bardzo mocno zastanowił się, kto zostanie Twoim pełnomocnikiem. Później czeka Cię już droga postępowania sądowego i wierz mi, wiele rzeczy Ci ten pełnomocnik tu ułatwi i wiele rzeczy będzie za Ciebie załatwiał. I potem już tylko odcinanie kuponów, bo miejmy nadzieję, że postępowanie zakończy się sukcesem i uzyskasz to, po co do sądu poszedłeś.

W związku z powyższym tak naprawdę sprawa zakończy się dla Ciebie po korzystnym wyroku.

Nie zwlekaj – zacznij działać już dziś

Warto również, żebyś wiedział, że Twoje działania powinny być dosyć szybkie. Powinieneś się za nie wziąć tak naprawdę już dzisiaj. Po pierwsze dlatego, że orzecznictwo w Polsce jest ukształtowane na dzień dzisiejszy bardzo korzystnie dla frankowiczów, a po drugie dlatego, że każdy dzień zwlekania to jest dla Ciebie ogromna strata pieniędzy ze względu na przedawnienie. Dzisiaj Ty, jako konsument, masz 10 lat do tyłu, żeby dochodzić swoich roszczeń, w związku z powyższym każdy kolejny dzień spłacania kredytu idzie w niepamięć i tracisz swoje pieniądze.

Krótko podsumowując, analiza Twojej umowy powinna być zwykle przeprowadzana bezpłatnie i bardzo szybko, dlatego warto decydować się na firmę, która posiada odpowiednie narzędzia, odpowiednie środki i odpowiednich ludzi, tak żeby w miarę szybko udzielić Ci odpowiedzi, ze względu na to, że czas to pieniądz i dla Ciebie, i dla tej firmy. Czyli analiza, odpowiedni pełnomocnik, a potem już wygrana.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350